היה שותף

גלעד לזכרם

דידי בנימין ז"ל

בן יפה ושלמה
בי`א בניסן תשל`ג , 13/4/1973
נפטר בטרם עת
בכ`ו בטבת תשס`ד , 20/1/2004

בן 31 במותו

 

 

 

 

 

 

הבחור בנימין דידי ז`ל נולד בטבריה -בתאריך י`א ניסן תשל`ג -כבן בכור להוריו שלמה ויפה דידי, ממשפחת רבנים מדור יוצאי טוניס-ג`רבה.
גדל והתחנך על ברכי התורה והמצוות, לאהבת ישראל ויראת שמים, בבית ספר יסודי `תלמוד תורה אור תורה` בטבריה, ישיבת `חיספין` בגולן והמשיך בישיבת `שבי חברון` בעיה`ק חברון, ולאחר מכן ב`מכון מאיר` בירושלים.
את שירותו הצבאי עשה במסגרת ההסדר ב`חיל התותחנים.`
היה בחור מצויין בצניעותו, נעים הליכות, אהוב וחביב על חבריו ורגיש לזולת באופן יוצא מהרגיל, לכל אחד ובפרט להוריו. היה נושא בעול עם חבריו וכאב את כאבו של כל אחד, מוכן תמיד היה לעזור מכל הלב למי שנזקק לתמיכה חומרית ונפשית.
אחת המצוות שמאד הקפיד לקיימה בהידור היא מצוות הסוכה שדאג והשקיע להקימה ולנאותה, לקיים בדקדוק את מצוות הישיבה והלינה, כולל שינת ארעי בסוכה, בכל שבעת הימים, וכן הקפיד מאד על הידור בארבעת המינים.
מצוה נוספת שהיה מאד מדקדק בה היא `ברכת המזון`, לברך מתוך הספר ובדביקות אמיתית.
היה בקי בכתיבת סת`ם, וכל מזוזה שהיה כותב היה מגיש לסופר מומחה להגהה, ולא היה מוכן להתפשר על ספק הקל ביותר, גם אם זה היה כרוך בהפסד זמן וממון, וכל זה כדי לא להכשיל אחרים.
נפטר ביום כ`ו טבת תשס`ד, בלי שזכה להקים בית.
במרכז עיה`ק טבריה, ברחוב הגליל, קיים בית כנסת `יד בנימין` על שמו של הסבא רבא רבי בנימין מקיקץ דידי זצ`ל, ועם פטירתו של הנכד בנימין ז`ל נוסף גם שמו בהנצחה.
לזכרו ולעילוי נשמתו הטהורה נכתב ספר תורה וביום השנה השלישית לפטירתו בכ`ו טבת תשס`ז הוכנס לבית הכנסת `אהל אברהם` בשכון ב` בטבריה, בבחינת `יד ושם, טוב מבנים ומבנות.`
ת.נ.צ.ב.ה.