היה שותף

גלעד לזכרם

חיים גברא ז"ל

בן רחל ואברהם 
נולד בירושלים 

התגורר במעלה חבר
בי`ב בטבת תשל`ד , 6/1/1974 
נהרג בתאונת דרכים 
בכ` בשבט תשס`ג , 23/1/2003 
הותיר: רעיה - לבנת, שלושה ילדים, הורים וארבע אחיות

בן 29 במותו


קורות חיים
: 

 

חיים נולד בשכונת בית וגן שבירושלים, בי`ב בטבת התשל`ד, לאברהם ורחל גברא. את לימודיו עשה בבית הספר היסודי ובישיבה התיכונית `חורב`, שם יצר קשר הדוק עם הרב מרדכי אלון שהשפיע עליו רבות באישיותו.
משחר ילדותו ניחן חיים במידות טובות, בצניעות, בענווה, בעשיית חסד ובעזרה לזולת. כיבוד ההורים היתה אצלו מצווה יסודית בה השקיע רבות.
בתקופת היותו תלמיד הישיבה התיכונית, הדריך חיים בתנועת הנוער `בני עקיבא` סניף `בין החומות` שבעיר העתיקה. למרות תקופה קשה שבה בוצעו פיגועי סכינאות באזור, חיים לא נרתע לצאת מידי שבת ולשאת רגליו לעיר העתיקה מביתו אשר בשכונת קרית משה בירושלים, וזאת בשל אהבתו לחניכיו וחשיבות חינוך הדור הצעיר.
בתום לימודיו, בשנת התשנ`ג, בחר ללמוד בישיבת `שבי חברון` בעיר הקודש חברון. במשך כשתים עשרה שנה דבק ברב משה בלייכר שליט`א, למד רבות מתורתו ומאישיותו ושילב במסירות את אהבתו לתורת ישראל עם ישוב ארץ ישראל.
היה מלא בעוצמות מעשיות, וכשנדרש לכך נרתם חיים לעבודת הקודש של עשייה כלל ישראלית. מבית הוריו ניהל את העניינים בנמרצות ב`מטה חברון` ו`מטה גולן` והכל בנחת רוח ובשלווה.
מתוך החשיבות הרבה שייחס ללימוד ההלכה, השקיע חיים כארבע שנים בלימוד מעמיק של הלכות שבת, ולצורך כך היה נוסע לישיבת `הר עציון` על מנת לשמוע את שיעוריו של הרב יוסף צבי רימון שליט`א, וכן השתדל לשאול את הראשל`צ הגר`מ אליהו שליט`א בסוגיות אלו בכל הזדמנות אפשרית.
בשנת התשנ`ו נשא לאישה את לבנת (לבית משפחת ג`אמי). מתוך תודעת שליחות הם קבעו את ביתם ביישוב `מעלה חבר` שבהר חברון וראו לנכון להיות חלק פעיל בקהילה ולהשפיע עליה. שם נולדו להם שלושה ילדים: שמעון יהודה, אברהם והודיה. חיים היה בעל ואב מסור ואוהב ומשפחתם היוותה דוגמא לסובבים אותם.
ב`ישיבה לצעירים מעלה חבר` שימש חיים מדריך. בעבודה זו קשר קשרים חינוכיים הדוקים עם בני הנוער והרעיף עליהם אהבה ותשומת לב אישית שהשפיעה עליהם רבות בתקופה חשובה זו.
חיים ניחן באצילות רוח מיוחדת במינה. עמל בתורה בשקידה וברצון למָצות וללבן כל ענין לגופו, הן בגמרא והן בהלכה. השפעתו על סביבתו וחבריו היתה רבה מתוך שמחה ונחת רוח שניחן בהם.
הארת פניו הקרינה אהבה, שלווה ורוגע. `איגרת הרמב`ן` היתה אצלו דבר בלתי נפרד מאישיותו. מה שנדרש מן האדם ללמוד ולעמול רבות - היה אצלו דבר פשוט וטבעי. והכל הופיע מתוך תפיסת תורנית.
באישיותו האצילית והמקרינה ביטא את הפוטנציאל הגבוה אליו אנו נדרשים לשאוף, לעמול ולהשיג.
בכ` בשבט התשס`ג, חיים נלקח מאיתנו בתאונת דרכים והוא בן עשרים ותשע שנים. הותיר אחריו את רעייתו לבנת, את שלושת ילדיהם, את הוריו וארבע אחיותיו.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.
מצפים לצמיחת ישועה כדברי אנשי כנסת הגדולה בתפילתנו:
`מלך ממית ומחיה ומצמיח ישועה. ונאמן אתה להחיות מתים ברוך אתה ה` מחיה המתים`